Ansamblis „Lietuva“ kviečia ukrainiečius ir jiems padedančius savanorius

Ansamblis „Lietuva“ kviečia ukrainiečius ir jiems padedančius savanorius

Ansamblio „Lietuva“ ir legendinių bardų programa „Dainuoju Tau gyvenimą“ žada šiltas emocijas, kurių šiandien itin trūksta. „Lietuvos“ choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais G. Storpirščiu, Sauliumi Bareikiu ir Giedriumi Arbačiausku pristatys gražiausias poetų dainas, tiesa, dabartiniame kontekste įgausiančias visai kitą prasmę.

Šviesių emocijų išsiilgę ir į Lietuvą atvykę ukrainiečiai. Į muzikinius pasirodymus jie kviečiami nemokamai kartu su įvairių organizacijų savanoriais, teikiančiais pagalbą ukrainiečių pabėgėliams – „Stiprūs kartu“, „Caritas“, „Maisto bankas“, „Lietuvos Raudonasis kryžius“, „Gelbėkit vaikus“, „ Maltos ordino pagalbos tarnyba“ ir kitais. Ansamblis „Lietuva“ savanorių prašo iš anksto susisiekti su savo organizacija ir registruotis vėliausiai dieną prieš koncertą numatytame mieste, o ukrainiečiai į renginius bus įleidžiami pateikus ukrainietišką asmens dokumentą.

Jungtiniame valstybinio ansamblio „Lietuva“ ir bardų projekte atpažįstamos dainos kaip „Artistai“, „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Ruduo“ ar staiga įsipynusi „Rūta žalioji“ atsiskleidžia visai kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuoja tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipina sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžavo keturi Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis ir Marius Salynas. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius A. Žvirblys muziką kūrė kitam ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“.

Programos režisierius – Donatas Bakėjus, vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas. Koncerte pasirodys dar dvi ansamblio „Lietuva“ solistės – sopranai Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo.

„Dainuoju Tau gyvenimą“ koncertas Jonavos kultūros centre – kovo 30 d. 

***

Брати і сестри з України!

Усіх, хто оселився в Литві, запрошуємо, щоб ненадовго втекти від тривоги та отримати яскраві емоції, на концерти ансамблю Lietuva «Я співаю тобі життя».  Ми виконаємо не лише литовські пісні, а й декілька українських творів.

Приходьте, концерт безкоштовний, лише візьміть документ, що посвідчує особу України.

Ми виступатимемо в таких містах:
 03.25 Культурний центр Варена
 03.30 Центр культури Йонави
 04.06 Центр культури Укмерге
 04.08 Біржайський центр культури
 04.13 Зарасайський культурний центр
 04.15 Алітуський міський театр