Jonava jungiasi prie paramos iniciatyvos Ukrainai

Jonava jungiasi prie paramos iniciatyvos Ukrainai

Jonavos rajono savivaldybė jungiasi prie dar vienos paramos iniciatyvos ir suteiks paramą Ukrainos Chersono srities hromadai (seniūnijai) Tiahynkai.

Tarybos sprendimu, Jonava perves nuo karo nukentėjusioms gyvenvietėms 10 tūkst. eurų, taip pat perduos Tiahynkos gyventojams buitinės technikos (dvi džiovykles ir televizorių) bei autobusiuką Ford Transit.

Europinę paramos akciją užlietoms Chersono hromadoms inicijavo Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai. Jie siūlo įvairių šalių parlamentarams ir visuomeninėms organizacijoms pasidalinti atsakomybės sritis ir pasirūpinti bent vienos hromados poreikiais.

Lietuvos organizacijos ir savivaldybės kviečiamos remti Tiahynkos hromadą, kuri yra istoriškai susijusi su Lietuva: joje stovi dar Vytauto Didžiojo pastatytas tvirtovės bokštas. Tiahynkos hromadą sudaro 11 mažesnių gyvenviečių.

Po Rusijos įvykdyto karo nusikaltimo susprogdinant Kachovkos hidroelektrinę, užtvindytos Chersono srities gyvenvietės susiduria su iššūkiais šalinant potvynio padarinius. Apskritis tai pat  stipriai nukentėjo okupacijos metu ir dabar yra nuolat apšaudoma.

„Nuo pat karo pradžios čia buvo žudomi ir kankinami taikūs gyventojai, o kai kurie kaimai – vis dar okupuoti arba visiškai suniokoti. Net ir pasitraukdami okupantai išsiveža buitinę techniką ir įrengimus iš ligoninių, įstaigų bei gyventojų. Todėl visų mūsų parama yra labai reikalinga“, - sako Jonavos rajono meras ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

LSA Valdybos sprendimu šiai iniciatyvai iš asociacijos biudžeto skirta 50 tūkst. eurų.

Prie paramos iniciatyvos prisideda ir Jonavoje veikianti įmonių grupė LONAS Group – verslas perduoda ukrainiečiams 17 UAB „Lonas“ gamybos čiužinių.

„Remiame Ukrainą nuo pat karo pradžios. Kiek galime, prisidedame realia pagalba“, - sako įmonės vadovas Domas Jakutis.

Parama perduodama labdaros fondui „Kunigaikščių Ostrogiškių Karūna, o paramos gabenimo koordinavimu į Ukrainą rūpinasi fondas „Ačiū, kad esi“. Visi norintys prisidėti prie akcijos piniginėmis lėšomis, paramą gali pervesti į šią sąskaitą:

VšĮ „Ačiū, kad esi“

LT097300010171360773

Mokėjimo paskirtis: Lietuva Chersonui