Jonavą pasiekė pirmieji karo pabėgėliai iš Ukrainos

Jonavą pasiekė pirmieji karo pabėgėliai iš Ukrainos

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė trečiadienį apžiūrėjo patalpas, kurios prireikus būtų skiriamos karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimui.

Pasak savivaldybės atstovės, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre, Mokyklos gatvėje, šiuo metu būtų galima apgyvendinti iki 50 asmenų.

„Tai yra pakankamai gerai įrengtos patalpos, pritaikytos vaikų ir suaugusiųjų gyvenimui. Artimiausiu metu savivaldybė paruoš dar apie šimtą vietų pabėgėliams.

Savivaldybė pasiruošusi priimti pabėgėlius, bet paruoštų patalpų dar neprireikė – atvykstančiuosius visoje Lietuvoje apgyvendina artimieji, daug savo privačių būstų siūlo žmonės”, - paaiškino B. Gailienė.

Jos žiniomis, į Jonavą jau yra atvykusi pirmoji karo pabėgėlių šeima, kurią pasirūpino artimieji ir nevyriausybinės organizacijos. Būstą šeimai suteikė Lietuvoje dirbančio vyro darbdavys.

Visi atvykstantys savarankiškai ar su lietuvių pagalba ukrainiečiai šiuo metu registruojami Alytuje, registracijos centre (Pramonės g. 1B, Alytus). Jei neturi gyvenamosios vietos, pabėgėliai po registracijos nukreipiami į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis).

Galintys suteikti apgyvendinimo vietą pabėgėliams iš Ukrainos, turėtų registruotis svetainėje www.stipruskartu.lt.

Piniginė parama Ukrainos žmonėms teikiama trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 eur. Daugiau informacijos: www.aukok.lt

Piniginę paramą Ukrainos kariuomei renka VšĮ „Mėlyna ir geltona“: www.blue-yellow.lt/lt

Nuotraukų galerija