Jonavoje vyko palaikymo akcija Ukrainai

Jonavoje vyko palaikymo akcija Ukrainai

Jonavos gyventojai šeštadienio vakarą Santarvės aikštėje dalyvavo palaikymo akcijoje Ukrainai “Laisvė šviečia”. 

Jonaviečiai tylos minute pagerbė žuvusius per Rusijos kariuomenės atakas ukrainiečius.

“Esame dramatiškų istorinių įvykių liudininkai, kai agresorius, okupantas, psichopatas ir jo klika užpuolė nepriklausomą Ukrainą, mūsų draugę ir bičiulę. Niekas net neįsivaizdavome, kad taip gali nutikti, bet deja, tai vyksta. Lietuvos ir Europos Sąjungos vadovai deda daug pastangų, kad padėtų Ukrainai. Galbūt tai vyksta per lėtai, galbūt norėtųsi jų daugiau ir labiau efektyvių, bet ir mes visi galime prisidėti”, - susirinkusiems jonaviečiams kalbėjo rajono meras Mindaugas Sinkevičius. 

Mero teigimu, Jonavos rajono savivaldybė suteiks humanitarinę pagalbą Ukrainos miesto partnerio Smilos gyventojams. 

Tuo tarpu visi norintys ir galintys kviečiami aukoti organizacijai „Mėlyna ir geltona“, kuri nuo 2014 metų remia Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius: https://www.blue-yellow.lt/lt/ 

Penkios nevyriausybinės organizacijos: Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Maisto bankas“, Lietuvos Caritas, Maltiečiai ir Gelbėkit vaikus, vienijasi su iniciatyva „Stiprūs kartu“ teikiant pagalbą ukrainiečiams, bėgantiems į Lietuvą nuo karo Ukrainoje. Nevyriausybinės organizacijos renka žmonių paramą tam, kad būtų galima užtikrinti pagrindinius ir svarbiausius ukrainiečių, bėgančių nuo karo, poreikius. Aukoti galima skambinant trumpuoju numeriu 1485 auka 5 Eur arba aukok.lt platformoje „Mūsų rankos ir širdys – Ukrainai“. 

NVO taip pat kviečia prisijungti prie savanorių būrio kiekvieną neabejingą pilietį užpildant anketą arba registruojantis el. paštu: 

Registracija pildant anketą savanorystei Lietuvos Raudonajame Kryžiuje: https://forms.gle/NtAELQKKRhevaJiM6 

Registracija savanorystei organizacijoje „Gelbėkit vaikus“: informacija@savethechildren.org 

Registracija savanorystei „Maisto banke“: www.maistobankas.lt/reg 

Registracija pildant anketą savanorystei Lietuvos Carite: https://forms.gle/EkAD8iSJt4aYYr3x8 

Registracija pildant anketą savanorystei Maltiečių organizacijoje: https://forms.office.com/r/E3gGXPpkvB