Lietuvoje registruota 70 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota 70 tūkstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS registruotų karo pabėgėlių iš Ukrainos skaičius viršijo 70 tūkst., rodo Migracijos departamento turima statistika. Beveik 25 tūkst. iš jų – nepilnamečiai.

Penktadienį Migracijos departamento padaliniuose registravosi 76 ukrainiečiai, o bendras nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios į Lietuvą atvykusių ir čia užregistruotų karo pabėgėlių skaičius yra 70 020.

Trečdalis visų registruotųjų – 24 tūkst. 586 – vaikai iki 18 metų.

Pirmieji karo pabėgėliai – 196 asmenys – mūsų šalyje užregistruoti praėjus keturioms dienoms nuo karo veiksmų Ukrainoje pradžios, vasario 28-ąją.

Daugiausiai per parą užregistruotų karo pabėgėlių buvo kovo 17-ąją. Tądien į Migracijos departamento padalinius ar laikinai veikusius registracijos centrus iš viso kreipėsi 2 tūkst. 219 asmenų.

Didžiausi ukrainiečių srautai skaičiuojant vidurkį per savaitę taip pat fiksuoti kovo mėnesį. 11-ąją šių metų savaitę per parą vidutiniškai registruota po 1 tūkst. 891 asmenį.

Absoliuti dauguma karo pabėgėlių – daugiau kaip 69 tūkst. asmenų – pasiprašė laikinosios apsaugos, t.y. Europos Sąjungos (ES) mastu suteikiamo apsaugos statuso.

Migracijos departamento specialistai priėmė 63 tūkst. 428 sprendimus išduoti leidimus laikinai gyventi laikinosios apsaugos pagrindu, 2 tūkst. 150 sprendimų – laikinai gyventi humanitariniu pagrindu.

Turimais duomenimis, iš Lietuvos išvyko arba nėra galimybės susisiekti su 4 tūkst. 508 asmenimis.

Priimti 2 tūkst. 647 sprendimai nutraukti prašymų nagrinėjimą, kadangi asmenys arba išvyko iš Lietuvos, arba pateikė prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi kitu pagrindu, dažniausiai – darbo.

22 asmenims atsisakyta išduoti leidimus gyventi Lietuvoje paaiškėjus, jog nėra karo pabėgėliai.

Per visą laikotarpį daugiausiai karo pabėgėlių iš Ukrainos registruota dabar jau neveikiančiame Vilniaus registracijos centre – 22 tūkst. 266. Tokiame pačiame centre Kaune registruotas 9 tūkst. 951 asmuo, Klaipėdoje – 6 tūkst. 489, Alytuje – 5 tūkst. 316. Pastarasis centras tebeveikia iki šiol. Šiaulių registracijos centre iš viso buvo registruoti 2 tūkst. 279 karo pabėgėliai, Marijampolės – 1 tūkst. 167, Panevėžio – 531.

„Šiuo metu į Lietuvą atvykstančių ukrainiečių srautas yra nuslūgęs. Kasdien užregistruojame mažiau nei po 100 naujų atvykėlių, – sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. – Tačiau atsipalaiduoti dar per anksti. Jei Ukrainą užkluptų itin šalta žiema ar atsirastų kitų priežasčių, kurios paskatintų žmones vėl masiškai trauktis iš karo apimtos šalies, esame pasiruošę aptarnauti ir didesnį pabėgėlių srautą“.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios ES taikomu laikinosios apsaugos mechanizmu visoje Europoje pasinaudojo daugiau kaip puspenkto milijono karo pabėgėlių iš Ukrainos, skelbiama bendroje ES prieglobsčio agentūros, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ataskaitoje. Daugiau kaip 7 milijonai asmenų, anot pranešimo, dėl karinių veiksmų buvo priversti palikti savo nuolatines gyvenamąsias vietas pačioje Ukrainoje.

migracija.lt info.